Strony internetowe oparte o WordPress. Wady oraz korzyści

Komputery

 

—–

WordPress to najpowszechniejszy aktualnie system zarządzania zawartością (CMS), za pomocą jakiego jest współcześnie obsługiwanych około 70 milionów strony internetowe gdańsk. Korzystają z niego tacy giganci jak m.in. Forbes czy New York Times. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z platformy, warto wziąć pod rozwagę również zalety, jak i wady WordPressa. Poznaj najistotniejsze spośród nich.

 

Darmowa obsługa

 

Główną korzyścią systemu WP jest to, że nie trzeba płacić zarówno za jego instalację, jak również bieżącą obsługę. Płatne mogą okazać się jedynie niektóre spośród wtyczek oraz szablonów, ale nie musimy przecież z nich korzystać.

 

Prostota instalacji oraz eksploatacji

 

WordPress powstał z myślą o obsłudze blogów, zatem do dzisiaj wyróżnia go wielka intuicyjność. Z eksploatacją strony internetowej, w głównym obszarze, poradzi sobie chociażby jednostka bez jakiejś wiedzy kodowania. Optymalizacja strony, a także późniejsze powiększanie i modyfikacja treści, zajmuje tylko chwilkę. Sama budowa oprogramowania również jest nadzwyczaj prosta. Wystarczy pobrać plik z systemem i rozpakować go w dobrym miejscu na serwerze.

 

Rozbudowana baza wtyczek oraz szablonów

 

W infrastrukturze WP znajduje się wiele tysięcy wtyczek, spośród których możemy swobodnie korzystać. Pozwalają one podnieść użyteczność serwisu o inne elementy. W celu zainstalowania wybranego rozszerzania, wystarczy samo kliknięcie myszką. Z zaletą tą wiąże się jednak zasadnicze niebezpieczeństwo. Niektóre wtyczki mogą być przestarzałe, i tym samym nie działać prawidłowo lub nieść potencjalne luki wystawiające na ataki hakerskie.

 

Z poziomu platformy możemy także instalować darmowe szablony. Bez problemu znajdziemy porządny motyw, który jest responsywny, czyli dostosowany do urządzeń przenośnych. Wadę bezpłatnych motywów stanowi natomiast to, iż trudno firmie za ich pomocą odróżnić się od rywali. Modyfikacja komercyjnych wzorów graficznych wymaga natomiast znajomości języków programowania.

 

Popularność

 

System WordPress, w związku ze swoją renomą, zgromadził wokół siebie silną grupę użytkowników. Za pośrednictwem forum internetowego, dzielą się oni indywidualnymi wrażeniami i oferują wsparcia w rozwiązywaniu najczęściej występujących problemów w obsłudze platformy. Popularność WordPressa wiąże się niestety ze dużym narażeniem na ataki hakerskie.

 

Przewaga w zakresie pozycjonowania

 

Posiadacze stron internetowe działających w oparciu o WordPressa, mogą dodatkowo liczyć na rychłe rezultaty pozycjonowania. Serwisy obsługiwane z jego poziomu, są już na wstępie wysoko oceniane przez algorytmy Google. Poza tym można czerpać z wielu użytecznych wtyczek, które ułatwiają prawidłową optymalizację SEO.

—–