Sprawdź, jakie elementy na stronach internetowych najbardziej drażnią ich klientów

Uncategorized

Sprawdź, które elementy na stronach internetowych najbardziej drażnią ich klientów

Wydawałoby się, że prowadzenie własnej strony internetowej w obecnych czasach nie powinno nastręczać większych trudności. W tym względzie nie ma zasadniczo żadnych ograniczeń i może to wykonywać właściwie każdy, kto tylko ma czas i ochotę. Prowadząc witrynę własnej firmy, musisz jednak liczyć się z pewnymi wymaganiami ze strony użytkowników. Są takie czynniki, które potrafią zaburzać internetową komunikację pomiędzy klientem a firmą, prowadząc do irytacji tego pierwszego. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

 

Wszechobecne reklamy oraz samoodtwarzające się filmiki

Strona internetowa musi zwracać uwagę klientów, stymulując zaciekawienie. Jednocześnie powinna być tak zaprojektowana, aby klient możliwie jak najszybciej trafił do najistotniejszych informacji, co zazwyczaj satysfakcjonuje go najbardziej. Większość użytkowników nie znosi, gdy podczas przeglądania jakiegoś artykułu, nagle atakują go wyskakujące okna, najczęściej zasłaniające całą stronę. To rozprasza koncentrację oraz sprawia, że nagle chcesz z danej witryny uciec. Zanim zostanie ona zamknięta, klient traci wątek i nie zawsze potem ma ochotę wrócić do ponownego czytania. Ponadto internautów złoszczą także filmy, które odtwarzają się same z siebie. Wolny wybór słuchania i oglądania to coś, co chce mieć każdy człowiek… zwłaszcza internauta.

 

Zbyt długo ładująca się witryna

Mówi się, że czas to pieniądz. Żyjemy szybko, dążąc do szybkiego poszerzenia swoich zasobów informacji oraz umiejętności praktycznych. Jeśli określamy się na otwarcie jakiejś strony internetowej, podświadomie oczekujemy, że dokładne dane uzyskamy w przeciągu kilku chwil. Zbyt długi czas oczekiwania na wczytanie się strony przesądza o jej porażce. Większość klientów zamiast poczekać, woli poszukać czegoś innego.

 

Brak dostosowania do odtwarzania na mobilnym sprzęcie

Nie wszystkie strony internetowe można odtwarzać na smartfonach czy tabletach. Gdy nie zadbamy o ich rensponsywność, musimy liczyć się z określonymi stratami. Właściwie nie zdarza się, by klient, któremu nie udało się otworzyć na urządzeniu mobilnym jakiejś strony internetowej, zechciał powtórzyć tę czynność na komputerze stacjonarny.