Czym jest responsywna strona www i dlaczego musisz ją posiadać

Uncategorized

Czym jest responsywna strona internetowa Gdańsk oraz dlaczego musisz ją mieć

Przez długie lata, komputery były jedynymi urządzeniami, za pomocą których można było przeglądać zasoby internetowe. Sytuacja uległa diametralnej przemianie wraz z wejściem na rynek telefonów komórkowych, smartfonów, a także tabletów, które w niedługim czasie z powodzeniem zaczęły zastępować komputery w aspekcie korzystania z sieci. Stało się to możliwe przede wszystkim za sprawą inteligentnego narzędzia, odpowiedzialnego za dostosowywanie obrazu strony internetowej oraz rozmieszczenia jej treści do wielkości stosunków małych ekranów urządzeń mobilnych. Narzędzie to nosi miano Responsive Web Desiagn (RWD).

 

Popularność RWD w minionych latach

Skłonność do korzystania z responsywnych stron www jest całkowicie zdeterminowana rosnącą popularnością różnego rodzaju urządzeń mobilnych. Musisz wiedzieć, że niemal wszystkie urządzenia przenośne cechują się odmienną rozdzielczością i wielkością przekątnej obrazu, co w praktyce oznacza konieczność wykorzystywania RWD w celach dopasowania do siebie tych czynników. Wszystko po to, by przeglądanie stron internetowych za pomocą smartfonu, tabletu czy notebooka nie wymagało większych trudności. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę wzrostu popularności korzystania z sieci za pomocą urządzeń mobilnych. Jeśli wierzyć rankingom, Polska w tym zakresie zajmuje już szóstą pozycję w skali światowej. Nie pomijaj tego!

 

Zalety responsywnych stron www

Z użycia RWD w technologii internetowej płyną niemal same zalety. W pierwszym rzędzie można wymienić atrakcyjność i czytelność stron internetowych na niewielkich ekranach urządzeń mobilnych. Za pomocą tego urządzenia, liczba kolumn automatycznie przystosowuje się do parametrów ekranu, co służy inteligentnemu rozmieszczeniu treści. Ponadto RWD ułatwia nawigowanie stroną przy wykorzystaniu palca (tzw. swipe-to-read). Strony RWD zwykle ustawiają się też wyżej, gdy chodzi o pozycje w wyszukiwarce Google. Mają one jeden adres URL (w odróżnieniu od wersji stron mobilnych) bez względu na to, czy są tworzone na komputerze, czy na innych urządzeniach. Nie generują też zbyt wysokich kosztów utrzymania, a przyczyniają się do podniesienia poziomu sprzedaży.