5 błędów na witrynie internetowej, przez które tracisz pieniądze

Uncategorized

Wydawać by się mogło, że stworzenie strony internetowej to w dzisiejszych czasach nic trudnego. Okazuje się jednak, że funkcjonalna i prawidłowo przygotowana witryna to szczególnie wymagająca sprawa. Liczne badania pokazują, że większość klientów zaczyna poszukiwania od przeglądnięcia informacji w sieci. Zadaniem strony internetowej jest zatrzymanie ich i zainteresowanie treścią. Jakich błędów trzeba więc unikać przy budowaniu strony www?

 

Mało profesjonalny wygląd

Prostota jest dzisiaj w modzie, aczkolwiek nie można przygotować profesjonalnej strony internetowej, która wyglądem przypomina arkusz prostego programu tekstowego. Nie można również przesadzać z ilością grafik oraz tekstu, gdyż wprowadza to wrażenie chaosu i braku estetyki.

 

Brak analizy odwiedzin

Przegląd danych z odwiedzin pozwala właścicielowi na sprawdzanie kto odwiedzał jego stronę, jakich informacji szukał i jak do niego trafił. Poprawna analiza takich informacji daje możliwość późniejszej modyfikacji witryny w sposób pozwalający wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów.

 

Brak wersji mobilnej

Stworzenie strony internetowej dostosowanej do urządzeń przenośnych to obecnie podstawa. Korzystanie z tradycyjnej wersji strony na małych ekranach jest uciążliwe, niepraktyczne oraz może odstraszyć. W czasach, gdy prawie każdy ma przy sobie smartfona dopasowanie witryny do takich akcesoriów jest niezbędne.

 

Trudnodostępne dane kontaktowe

Nawet najlepiej wyglądająca strona internetowa nie przyniesie Ci klientów, jeżeli nie będziesz mógł rozpocząć z nim kontaktu. Niezwykle ważne jest, by dane kontaktowe zamieszczać w widocznym i intuicyjnym miejscu. Problem ukrytych informacji to szczególnie powtarzający się błąd podczas wykonywania strony internetowej. Doświadczany webmaster doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

 

Nieczytelne fonty

Przeglądając strony internetowe największych na świecie firm można dostrzec pewną prawidłowość. Na każdej z nich fonty (zestawy czcionek) są proste, przejrzyste oraz czytelne. Wynika to z faktu, że klienci wchodzą w określoną witrynę w szukaniu informacji, a czytanie zawiłych znaków może im to skutecznie utrudnić i zniechęcić do dalszego przeglądania.

 

To oczywiście tylko kilka przykładów błędów popełnianych przez przedsiębiorców. Warto jednak o nich pamiętać, by nie zniechęcić potencjalnego klienta.